Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool

Cool Blue Future Eesti

Eesti mereinstituut (EMI) tegeleb elupaiku taasava merevesiviljelusega ning selle populariseerimisega. Alates loomisest 1992. aastal, tegeletakse EMIs Läänemere ökosüsteemide toimimise uurimisega, selles leiduvate veeorganismide ja -keskkonna seisundi hindamise ja prognoosimisega, mereelustiku ratsionaalse kasutamise ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsega. 

EMI näol on tegemist Eesti suurima mereuuringuid teostava organisatsiooniga, mis on regionaalseks sihiseadjaks paljudes mereuuringute valdkondades. Uurimisvaldkondade laia spektriga kaetakse teemad merevee füüsikast bioloogiani, omades enamustes valdkondades Eesti jaoks unikaalset ekspertiisi ja kvalifikatsiooni. EMI panustab ka Läänemere piirkonna jätkusuutliku sinise majanduse arendamisse. 
  
EMI on teadusuuringute ja -katsete tipptasemel, mida toetab üle Eesti paiknev keemiliste ja bioloogiliste laborite võrgustik ning välibaasid. EMI on uhke, et suudab pakkuda erinevaid teenuseid nagu laiaulatuslik valik laboratoorseid analüüse, suurandmete analüüs ning digitaalsete lahenduste ja veebipõhiste otsustustugisüsteemide väljatöötamine. EMI teadlased avaldavad oma tulemusi regulaarselt rahvusvahelistes eelretsenseeritud teadusajakirjades. 
  
EMI on sügavalt pühendunud kogukonna kaasamisele ja haridusalastele teemadele. Me töötame aktiivselt selle nimel, et tõsta teadlikkust mereteemadel ning andes kogukondadele vahendeid ja teadmisi kohalike ressursside säästvaks kasutamiseks. EMI eesmärk on levitada teadlikkust ja arusaamist elupaiku taastavast merevesiviljelusest, andes sidusrühmadele võimaluse võtta kasutusele tavasid, mis taastavad mere ökosüsteeme, parandavad vee kvaliteeti ja toetavad jätkusuutlikku meretoidu tootmist. 

Profile picture estonia (1)
Eesti-mereinstituut_eng_valge_green

Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool
Mäealuse 14
12618 Tallinn
Harju county
Estonie

https://mereinstituut.ut.ee/en/

+372 671 8902

Kontaktisik:
Liisi Lees
liisi.lees@ut.ee

Facilitateurs dans d'autres pays

Cool Blue Future repose sur un réseau de facilitateurs nationaux à travers l'Europe, travaillant individuellement et ensemble pour ouvrir la voie à une culture régénératrice des océans basée sur les principes énoncés dans le Manifeste pour une aquaculture marine régénératrice.

Les facilitateurs nationaux ont des profils très divers, mais chacun d'eux sert de point de contact pour les questions liées à l'aquaculture marine régénératrice dans leurs pays respectifs, en soutenant par exemple :

- La création de jardins communautaires bleus
- La transition des pêcheurs vers l'aquaculture marine régénératrice
- De nouvelle chaînes de valeur basées sur des cultures régénératrices
- Activités éducatives autour de l'aquaculture marine régénératrice
- Evènements et autres activités de communication
- Etudes environnementales
- Réseaux d'acteurs spécifiques

Votre pays n'est pas sur la liste ?

Vous vous demandez comment votre organisation peut devenir un facilitateur de Cool Blue Future ? Pour en savoir plus sur la manière de rejoindre Cool Blue Future, téléchargez et lisez notre guide. N'hésitez pas à nous contacter si vous représentez une organisation dans un pays où Cool Blue n'est pas encore présent.

Téléchargez le guide (PDF en anglais uniquement actuellement)