Latvijas Hidroekoloģijas institūts

Cool Blue Future Latvija

Latvijas Hidroekoloģijas institūts (LHEI) ir atbildīgs par jūras atjaunojošo sugu audzēšanas popularizēšanu un zināšanu izplatīšanu Latvijā, lai pēc iespējas vairāk cilvēku, uzņēmumu un organizāciju iesaistītos šajā praksē.

LHEI darbojas kopš 1995. gada un ir pētījis jūrā notiekošos procesus un veidus, kā attīstīt jūras bioekonomiku Baltijas jūrā. LHEI ir atbildīgs arī par nacionālās jūras monitoringa programmas izpildi, datu ziņošanu un jūras vides novērtējumiem. Ilgtermiņa dati, kas tiek uzkrāti LHEI datu bāzē, ļauj novērtēt vides izmaiņu tendences un veidot scenārijus vides pārvaldībai.

Tieši vides aspekti ir nozīmīgākie, lai pievērstos gliemeņu un aļģu audzēšanai jūrā. Jūras atjaunojošo sugu audzēšana palīdzēs samazināt fosfora un slāpekļa slodzi jūrā, jo sugas akumulē šīs vielas, attīra ūdeni un, periodiski tās novācot, izņem šo piesārņojuma apjomu no jūras vides.

Mēs cenšamies iedvesmot jauno uzņēmēju paaudzi izmantot videi draudzīgākas tehnoloģijas, kas palīdz ne tikai saglabāt esošo vides stāvokli, bet to uzlabot, nodarbojoties ar pārtikas izejvielu audzēšanu jūrā.
Ar mūsu darbu mēs veidojam ilgtspējīgu nākotni, kur produktu ražošana ir saskaņā ar dabu, vienlaikus veicinot vietējo ekonomiku un stiprinot kopienas.

latvia-profile
LHEI_logo

Voleru street 4, Riga, LV-1007

+371 67 601 995

Kontaktpersona:
Anda Ikauniece
anda.ikauniece@lhei.lv

Maija Viska
maija.viska@lhei.lv  

Facilitateurs dans d'autres pays

Cool Blue Future repose sur un réseau de facilitateurs nationaux à travers l'Europe, travaillant individuellement et ensemble pour ouvrir la voie à une culture régénératrice des océans basée sur les principes énoncés dans le Manifeste pour une aquaculture marine régénératrice.

Les facilitateurs nationaux ont des profils très divers, mais chacun d'eux sert de point de contact pour les questions liées à l'aquaculture marine régénératrice dans leurs pays respectifs, en soutenant par exemple :

- La création de jardins communautaires bleus
- La transition des pêcheurs vers l'aquaculture marine régénératrice
- De nouvelle chaînes de valeur basées sur des cultures régénératrices
- Activités éducatives autour de l'aquaculture marine régénératrice
- Evènements et autres activités de communication
- Etudes environnementales
- Réseaux d'acteurs spécifiques

Votre pays n'est pas sur la liste ?

Vous vous demandez comment votre organisation peut devenir un facilitateur de Cool Blue Future ? Pour en savoir plus sur la manière de rejoindre Cool Blue Future, téléchargez et lisez notre guide. N'hésitez pas à nous contacter si vous représentez une organisation dans un pays où Cool Blue n'est pas encore présent.

Téléchargez le guide (PDF en anglais uniquement actuellement)