Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool
Cool Blue Future Eesti
Eesti mereinstituut (EMI) tegeleb elupaiku taasava merevesiviljelusega ning selle populariseerimisega. Alates loomisest 1992. aastal, tegeletakse EMIs Läänemere ökosüsteemide toimimise uurimisega, selles leiduvate veeorganismide ja -keskkonna seisundi hindamise ja prognoosimisega, mereelustiku ratsionaalse kasutamise ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsega.
EMI näol on tegemist Eesti suurima mereuuringuid teostava organisatsiooniga, mis on regionaalseks sihiseadjaks paljudes mereuuringute valdkondades. Uurimisvaldkondade laia spektriga kaetakse teemad merevee füüsikast bioloogiani, omades enamustes valdkondades Eesti jaoks unikaalset ekspertiisi ja kvalifikatsiooni. EMI panustab ka Läänemere piirkonna jätkusuutliku sinise majanduse arendamisse.
EMI on teadusuuringute ja -katsete tipptasemel, mida toetab üle Eesti paiknev keemiliste ja bioloogiliste laborite võrgustik ning välibaasid. EMI on uhke, et suudab pakkuda erinevaid teenuseid nagu laiaulatuslik valik laboratoorseid analüüse, suurandmete analüüs ning digitaalsete lahenduste ja veebipõhiste otsustustugisüsteemide väljatöötamine. EMI teadlased avaldavad oma tulemusi regulaarselt rahvusvahelistes eelretsenseeritud teadusajakirjades.
EMI on sügavalt pühendunud kogukonna kaasamisele ja haridusalastele teemadele. Me töötame aktiivselt selle nimel, et tõsta teadlikkust mereteemadel ning andes kogukondadele vahendeid ja teadmisi kohalike ressursside säästvaks kasutamiseks. EMI eesmärk on levitada teadlikkust ja arusaamist elupaiku taastavast merevesiviljelusest, andes sidusrühmadele võimaluse võtta kasutusele tavasid, mis taastavad mere ökosüsteeme, parandavad vee kvaliteeti ja toetavad jätkusuutlikku meretoidu tootmist.
Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool
Mäealuse 14
12618 Tallinn
Harju county
Estland
https://mereinstituut.ut.ee/en/
+372 671 8902
Kontaktisik:
Liisi Lees
liisi.lees@ut.ee
Erleichterer in anderen Ländern
Cool Blue Future stützt sich auf ein Netzwerk von Ländermoderatoren in ganz Nordeuropa, die einzeln und gemeinsam daran arbeiten, den Weg für eine regenerative Meeresbewirtschaftung auf der Grundlage der im Manifest für regenerative Meeresbewirtschaftung dargelegten Prinzipien zu ebnen.
Die Ländermoderatoren sind sehr unterschiedlich, aber jeder von ihnen dient als Kontaktstelle für Dinge, die mit dem regenerativen Meeresanbau in seinem Land zu tun haben, indem er zum Beispiel Unterstützung leistet:
- Die Bildung von blauen Gemeinschaftsgärten
- Der Übergang von Fischern zur regenerativen Meereslandwirtschaft
- Neue Wertschöpfungsketten auf der Basis nachwachsender Rohstoffe
- Bildungsaktivitäten zum Thema regenerative Meereslandwirtschaft
- Veranstaltungen und andere aufsuchende Aktivitäten
- Umweltverträglichkeitsprüfungen
- Netzwerke der relevanten Interessengruppen
Ihr Land steht nicht auf der Liste?
Sind Sie neugierig, wie Ihre Organisation ein Cool Blue Future Facilitator werden kann? Um mehr über die Teilnahme an Cool Blue Future zu erfahren, laden Sie bitte unseren Leitfaden herunter und lesen Sie ihn. Und wenn Sie eine Organisation in einem Land vertreten, in dem Cool Blue noch nicht vertreten ist, können Sie uns gerne Bescheid geben.