Latvijas Hidroekoloģijas institūts

Cool Blue Future Latvija

Latvijas Hidroekoloģijas institūts (LHEI) ir atbildīgs par jūras atjaunojošo sugu audzēšanas popularizēšanu un zināšanu izplatīšanu Latvijā, lai pēc iespējas vairāk cilvēku, uzņēmumu un organizāciju iesaistītos šajā praksē.

LHEI darbojas kopš 1995. gada un ir pētījis jūrā notiekošos procesus un veidus, kā attīstīt jūras bioekonomiku Baltijas jūrā. LHEI ir atbildīgs arī par nacionālās jūras monitoringa programmas izpildi, datu ziņošanu un jūras vides novērtējumiem. Ilgtermiņa dati, kas tiek uzkrāti LHEI datu bāzē, ļauj novērtēt vides izmaiņu tendences un veidot scenārijus vides pārvaldībai.

Tieši vides aspekti ir nozīmīgākie, lai pievērstos gliemeņu un aļģu audzēšanai jūrā. Jūras atjaunojošo sugu audzēšana palīdzēs samazināt fosfora un slāpekļa slodzi jūrā, jo sugas akumulē šīs vielas, attīra ūdeni un, periodiski tās novācot, izņem šo piesārņojuma apjomu no jūras vides.

Mēs cenšamies iedvesmot jauno uzņēmēju paaudzi izmantot videi draudzīgākas tehnoloģijas, kas palīdz ne tikai saglabāt esošo vides stāvokli, bet to uzlabot, nodarbojoties ar pārtikas izejvielu audzēšanu jūrā.
Ar mūsu darbu mēs veidojam ilgtspējīgu nākotni, kur produktu ražošana ir saskaņā ar dabu, vienlaikus veicinot vietējo ekonomiku un stiprinot kopienas.

latvia-profile
LHEI_logo

Voleru street 4, Riga, LV-1007

+371 67 601 995

Kontaktpersona:
Anda Ikauniece
anda.ikauniece@lhei.lv

Maija Viska
maija.viska@lhei.lv  

Erleichterer in anderen Ländern

Cool Blue Future stützt sich auf ein Netzwerk von Ländermoderatoren in ganz Nordeuropa, die einzeln und gemeinsam daran arbeiten, den Weg für eine regenerative Meeresbewirtschaftung auf der Grundlage der im Manifest für regenerative Meeresbewirtschaftung dargelegten Prinzipien zu ebnen.

Die Ländermoderatoren sind sehr unterschiedlich, aber jeder von ihnen dient als Kontaktstelle für Dinge, die mit dem regenerativen Meeresanbau in seinem Land zu tun haben, indem er zum Beispiel Unterstützung leistet:

- Die Bildung von blauen Gemeinschaftsgärten
- Der Übergang von Fischern zur regenerativen Meereslandwirtschaft
- Neue Wertschöpfungsketten auf der Basis nachwachsender Rohstoffe
- Bildungsaktivitäten zum Thema regenerative Meereslandwirtschaft
- Veranstaltungen und andere aufsuchende Aktivitäten
- Umweltverträglichkeitsprüfungen
- Netzwerke der relevanten Interessengruppen

Ihr Land steht nicht auf der Liste?

Sind Sie neugierig, wie Ihre Organisation ein Cool Blue Future Facilitator werden kann? Um mehr über die Teilnahme an Cool Blue Future zu erfahren, laden Sie bitte unseren Leitfaden herunter und lesen Sie ihn. Und wenn Sie eine Organisation in einem Land vertreten, in dem Cool Blue noch nicht vertreten ist, können Sie uns gerne Bescheid geben.

Leitfaden herunterladen (PDF)