Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool

Cool Blue Future Eesti

Eesti mereinstituut (EMI) tegeleb elupaiku taasava merevesiviljelusega ning selle populariseerimisega. Alates loomisest 1992. aastal, tegeletakse EMIs Läänemere ökosüsteemide toimimise uurimisega, selles leiduvate veeorganismide ja -keskkonna seisundi hindamise ja prognoosimisega, mereelustiku ratsionaalse kasutamise ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsega. 

EMI näol on tegemist Eesti suurima mereuuringuid teostava organisatsiooniga, mis on regionaalseks sihiseadjaks paljudes mereuuringute valdkondades. Uurimisvaldkondade laia spektriga kaetakse teemad merevee füüsikast bioloogiani, omades enamustes valdkondades Eesti jaoks unikaalset ekspertiisi ja kvalifikatsiooni. EMI panustab ka Läänemere piirkonna jätkusuutliku sinise majanduse arendamisse. 
  
EMI on teadusuuringute ja -katsete tipptasemel, mida toetab üle Eesti paiknev keemiliste ja bioloogiliste laborite võrgustik ning välibaasid. EMI on uhke, et suudab pakkuda erinevaid teenuseid nagu laiaulatuslik valik laboratoorseid analüüse, suurandmete analüüs ning digitaalsete lahenduste ja veebipõhiste otsustustugisüsteemide väljatöötamine. EMI teadlased avaldavad oma tulemusi regulaarselt rahvusvahelistes eelretsenseeritud teadusajakirjades. 
  
EMI on sügavalt pühendunud kogukonna kaasamisele ja haridusalastele teemadele. Me töötame aktiivselt selle nimel, et tõsta teadlikkust mereteemadel ning andes kogukondadele vahendeid ja teadmisi kohalike ressursside säästvaks kasutamiseks. EMI eesmärk on levitada teadlikkust ja arusaamist elupaiku taastavast merevesiviljelusest, andes sidusrühmadele võimaluse võtta kasutusele tavasid, mis taastavad mere ökosüsteeme, parandavad vee kvaliteeti ja toetavad jätkusuutlikku meretoidu tootmist. 

Profile picture estonia (1)
Eesti-mereinstituut_eng_valge_green

Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool
Mäealuse 14
12618 Tallinn
Harju county
Estija

https://mereinstituut.ut.ee/en/

+372 671 8902

Kontaktisik:
Liisi Lees
liisi.lees@ut.ee

Facilitators in other countries

„Cool Blue Future“ yra grindžiama Šiaurės Europos šalių tarpininkų tinklu, kurie dirba individualiai ir kartu, siekdami nutiesti kelią regeneraciniam vandenynų auginimui, pagrįstam regeneracinio vandenynų ūkininkavimo manifeste išdėstytais principais.

Šalių tarpininkų yra daug įvairių, tačiau kiekvienas iš jų yra kontaktinis taškas sprendžiant klausimus, susijusius su regeneraciniu vandenynų auginimu atitinkamose šalyse, palaikydami, pavyzdžiui:

- Mėlynųjų bendruomenės sodų formavimas
- Žvejų perėjimas prie regeneracinio vandenynų ūkininkavimo
- Naujos vertės grandinės, pagrįstos atsinaujinančiomis kultūromis
- Švietimo veikla, susijusi su regeneraciniu vandenynų ūkininkavimu
- Renginiai ir kita informavimo veikla
- Aplinkos vertinimai
- atitinkamų suinteresuotųjų šalių tinklai

Jūsų šalies nėra sąraše?

Ar jums įdomu, kaip jūsų organizacija gali tapti "Cool Blue Future" koordinatoriumi? Norėdami sužinoti daugiau apie prisijungimą prie "Cool Blue Future", atsisiųskite ir perskaitykite mūsų vadovą. Ir nedvejodami praneškite mums, jei atstovaujate organizacijai šalyje, kurioje "Cool Blue" dar nėra.

Atsisiųsti vadovą (PDF)