Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool
Cool Blue Future Eesti
Eesti mereinstituut (EMI) tegeleb elupaiku taasava merevesiviljelusega ning selle populariseerimisega. Alates loomisest 1992. aastal, tegeletakse EMIs Läänemere ökosüsteemide toimimise uurimisega, selles leiduvate veeorganismide ja -keskkonna seisundi hindamise ja prognoosimisega, mereelustiku ratsionaalse kasutamise ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsega.
EMI näol on tegemist Eesti suurima mereuuringuid teostava organisatsiooniga, mis on regionaalseks sihiseadjaks paljudes mereuuringute valdkondades. Uurimisvaldkondade laia spektriga kaetakse teemad merevee füüsikast bioloogiani, omades enamustes valdkondades Eesti jaoks unikaalset ekspertiisi ja kvalifikatsiooni. EMI panustab ka Läänemere piirkonna jätkusuutliku sinise majanduse arendamisse.
EMI on teadusuuringute ja -katsete tipptasemel, mida toetab üle Eesti paiknev keemiliste ja bioloogiliste laborite võrgustik ning välibaasid. EMI on uhke, et suudab pakkuda erinevaid teenuseid nagu laiaulatuslik valik laboratoorseid analüüse, suurandmete analüüs ning digitaalsete lahenduste ja veebipõhiste otsustustugisüsteemide väljatöötamine. EMI teadlased avaldavad oma tulemusi regulaarselt rahvusvahelistes eelretsenseeritud teadusajakirjades.
EMI on sügavalt pühendunud kogukonna kaasamisele ja haridusalastele teemadele. Me töötame aktiivselt selle nimel, et tõsta teadlikkust mereteemadel ning andes kogukondadele vahendeid ja teadmisi kohalike ressursside säästvaks kasutamiseks. EMI eesmärk on levitada teadlikkust ja arusaamist elupaiku taastavast merevesiviljelusest, andes sidusrühmadele võimaluse võtta kasutusele tavasid, mis taastavad mere ökosüsteeme, parandavad vee kvaliteeti ja toetavad jätkusuutlikku meretoidu tootmist.
Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool
Mäealuse 14
12618 Tallinn
Harju county
Estonia
https://mereinstituut.ut.ee/en/
+372 671 8902
Kontaktisik:
Liisi Lees
liisi.lees@ut.ee
Facilitators in other countries
Cool Blue Future opiera się na sieci krajowych moderatorów w całej Europie Północnej, pracujących indywidualnie i wspólnie, aby utorować drogę do regeneracyjnej uprawy oceanów w oparciu o zasady określone w Manifeście na rzecz regeneracyjnej uprawy oceanów.
Facylitatorzy krajowi to zróżnicowana grupa, ale każdy z nich służy jako punkty kontaktowe w sprawach związanych z regeneracyjną uprawą oceanów w swoich krajach, wspierając na przykład:
- Tworzenie niebieskich ogrodów społecznościowych
- Przejście rybaków na regeneracyjną hodowlę oceaniczną
- Nowe łańcuchy wartości oparte na uprawach regeneracyjnych
- Działalność edukacyjna związana z regeneracyjną rolnictwem oceanicznym
- Wydarzenia i inne działania informacyjne
- Oceny środowiskowe
- Sieci odpowiednich interesariuszy
Twojego kraju nie ma na liście?
Czy jesteś ciekawy, jak Twoja organizacja może zostać moderatorem Cool Blue Future? Aby dowiedzieć się więcej o dołączeniu do Cool Blue Future, pobierz i przeczytaj nasz przewodnik. I nie krępuj się dać nam znać, jeśli reprezentujesz organizację w kraju, w którym Cool Blue nie jest jeszcze obecny.