Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool

Cool Blue Future Eesti

Eesti mereinstituut (EMI) tegeleb elupaiku taasava merevesiviljelusega ning selle populariseerimisega. Alates loomisest 1992. aastal, tegeletakse EMIs Läänemere ökosüsteemide toimimise uurimisega, selles leiduvate veeorganismide ja -keskkonna seisundi hindamise ja prognoosimisega, mereelustiku ratsionaalse kasutamise ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsega. 

EMI näol on tegemist Eesti suurima mereuuringuid teostava organisatsiooniga, mis on regionaalseks sihiseadjaks paljudes mereuuringute valdkondades. Uurimisvaldkondade laia spektriga kaetakse teemad merevee füüsikast bioloogiani, omades enamustes valdkondades Eesti jaoks unikaalset ekspertiisi ja kvalifikatsiooni. EMI panustab ka Läänemere piirkonna jätkusuutliku sinise majanduse arendamisse. 
  
EMI on teadusuuringute ja -katsete tipptasemel, mida toetab üle Eesti paiknev keemiliste ja bioloogiliste laborite võrgustik ning välibaasid. EMI on uhke, et suudab pakkuda erinevaid teenuseid nagu laiaulatuslik valik laboratoorseid analüüse, suurandmete analüüs ning digitaalsete lahenduste ja veebipõhiste otsustustugisüsteemide väljatöötamine. EMI teadlased avaldavad oma tulemusi regulaarselt rahvusvahelistes eelretsenseeritud teadusajakirjades. 
  
EMI on sügavalt pühendunud kogukonna kaasamisele ja haridusalastele teemadele. Me töötame aktiivselt selle nimel, et tõsta teadlikkust mereteemadel ning andes kogukondadele vahendeid ja teadmisi kohalike ressursside säästvaks kasutamiseks. EMI eesmärk on levitada teadlikkust ja arusaamist elupaiku taastavast merevesiviljelusest, andes sidusrühmadele võimaluse võtta kasutusele tavasid, mis taastavad mere ökosüsteeme, parandavad vee kvaliteeti ja toetavad jätkusuutlikku meretoidu tootmist. 

Profile picture estonia (1)
Eesti-mereinstituut_eng_valge_green

Eesti Mereinstituut, Tartu Ülikool
Mäealuse 14
12618 Tallinn
Harju county
Estland

https://mereinstituut.ut.ee/en/

+372 671 8902

Kontaktisik:
Liisi Lees
liisi.lees@ut.ee

Facilitatorer i andra länder

Cool Blue Future bygger på ett nätverk av nationella facilitatorer i norra Europa som arbetar individuellt och tillsammans för att bana väg för regenerativ havsodling enligt de principer som beskrivs i Manifestet för regenerativ havsodling.

De nationella facilitatorerna är en brokig skara, men de fungerar alla som kontaktpunkter för saker som rör regenerativ havsodling i sina respektive länder genom att till exempel stödja:

- Bildandet av havskolonilotter
- Fiskarnas övergång till regenerativ havsodling
- Nya värdekedjor baserade på regenerativa grödor
- Utbildningsaktiviteter relaterade till regenerativ havsodling
- Evenemang och andra utåtriktade aktiviteter
- Miljöbedömningar
- Nätverk av relevanta intressenter

Finns ditt land inte med på listan?

Är du nyfiken på hur din organisation kan bli en Cool Blue Future-facilitator? Om du vill veta mer om hur du går med i Cool Blue Future kan du ladda ner och läsa vår guide. Och tipsa oss gärna om du representerar en organisation i ett land där Cool Blue ännu inte finns.

Ladda ner guide (PDF)